Ağrılarımız bize ne anlatır?

Ağrılarımız bize ne anlatır?

Ağrı hepimizin yaşamaktan uzak kalmak istediği duygulardan biri. Yaşam kalitemizi düşürmesi, mutluluk duygumuzun bizden hızla uzaklaştığı zamanlar gibi tanımlayabiliriz çoğumuz.

Peki size kabus gibi gelen ağrıların bedeninizin çığlıkbeden-ruh-agri-aci-kadin-vucut-1ları olduğunu biliyor musunuz? Yaşadığımız ağrılar ruhumuzdaki sıkışmaların sessiz çığlıkları aslında. Hangi ağrıyı sık yaşadığınıza dikkat ederek kendinizde farkındalık yaratmanız mümkün gelin birlikte olası sorundan ve bunların bize işaretlerinden bahsedelim.

Baş ağrısı: Kendinizi eleştirdiğiniz, başkaları tarafından eleştirilme durumları yaşadığınız zaman dilimlerinde sıklıkla kendini gösterir. Mesela bir sunuma hazırlanıyorsunuz ancak yeterli zamanı ayıramadınız sunum günü ya da öncesinde yaşama olasılığınız yükselir. Veya istemediğiniz bir durum/kişi ile zorunlu olarak karşılaşmanız baş ağrılarınızı tetiklemeye yetecektir. Kendini değerli ve yeterli görmek migen ağrıları dahil olmak üzere ağrıları azaltır ve hatta ortadan kaldırabilir.

Omuz ağrısı: Yaşam deneyimlerini nasıl algıladığımız ile ilgilidir. Hayatı her birey kendi tutumuyla bir yük haline getirmesiyle kendini gösterir. Pek çok kişinin sorumluluğunu üstlenmeye çalışıp destek olmak, dünyanın yükünü üzerinizde taşıyormuş algısı ağrılarla size kendini biraz serbest bırak ve kendin için seçimler yap deme şeklidir. Ağrı alt bölgelere kadar yayılım gösteriyorsa finansal konularınız üzerinde yoğun düşünceleriniz olduğunu farkedebilirsiniz.

Boyun ağrısı: Meseleleri diğer yönleriyle görmeyi reddettiğiniz zamanlarda kendini var eder. Tek taraflı sabit bir düşünce yapısında olmak boyun fıtığına ilerlemenize sebep olabilir. Günlük hayatımızda inatçı yapıda olmamız, esneklikten uzak tutumlar sergilememiz boyun ağrısı riskimizi artırır.

Mide ağrısı/yanması: Yeni fikirler ve deneyimleri nasıl karşıladığımız konusunda bize bilgi verir. Korku dolu zamanlarda, bir fikri ya da deneyimi reddettiğimiz anlarda mide bulantısı yaşamamız olasıdır. Anne adaylarının bu duyguyu sıkça yaşadığını hatırlarsınız. Sıkışık hissettiğimiz doğruların karşısında mide ekşimeleri artış gösterir. Büyük korku ve dehşet karşısında genellikle hepimiz kendimizi yeterince iyi olmadığını düşünmemize sebep olur bu durum midemizde gastirit ve ülser rahatsızlıklarıyla kendini gösterebilir.

Gündelik hayatın koşturmasında ruhumuzun sesini dinlemeye vakit bulamadığımız ya da kendimizi ötelediğimiz zamanlarımız oluyor. Theta healıng ile kendiniz ile iletişiminizi güçlendirebilirsiniz. Ancak hep hatırlamamamız gereken ruhumuz hastalanmadan bedenimizin hastalanmayacağıdır. Bedeniniz kadar ruhunuza bakmayı ihmal etmeyeceğiniz keyifli bir zaman dilerim.

 

Henüz yorum yok.