İnanmak başarmaktır…

İnanmak başarmaktır…

İnsan hayatı boyunca öğrenen yegane varlıktır. Anne rahmine düştüğümüz an itibariyle hücreler aracılığıyla annemizin duygularını öğrenmekle başlarız işe. Daha sonra çevreden gelen ve annemizle sohbet halinde olan insanlar eklenir bilinçaltımıza.

Ve hayata merhaba dediğimiz an çok daha fazla etkileşim içersine gireriz, bu anlarda beynimiz theta frekansımız ile sürekli çevremizle iletişim kurar. Daha önceki yazılarımızda kelimelerin üzerimizdeki etkisini çok defa aktarmıştım. Bu etkileşimler her zaman pozitif olmaz malesef. Biz büyürken zihnimizin temelleri atılırken yapabileceklerimiz ve yapamayacaklarımız hakkında çok fikre sahip oluruz. Bazen gelişmeyen kas gruplarımızla bir bardağı kaldırmak ve onu kırmak bizimde kırılma anımız olur.

Bana başvuran kişiler arasında en çok dikkatimi çeken, kendne inanan kişilerin yolculuğunu büyük adımlarla tamamladığı oldu. Bu bireylerin zihin egosunda bulunan engelleri kolaylıkla geçebildiğini gördüm. Bu nedenle İNANMAK BAŞARMAKTIR.

Pek tabi ki oturduğumuz yerden inanmak bir güç içerse de hayatınızı değiştirmeye yetmez. Çünkü evren yalnızca hareketi alkışlar. İşte tam bu sebepten ötürü kişinin inancının yanına eylem eklemesi gereklidir. Theta Healing görüşmelerinde bizler kişinin inanç sistemindeki blokajları temizlerken onların eyleme geçebilmesi adına farkındalıklar kazandırırız.

Bir şeyi değiştirmek için karar almak ve gerçeği hayal etmek yanında birde eyleme geçmek gereklidir. Tıpkı basketbolcuların defalarca aynı noktadan günlerce aynı atışı antremanını yapması gibi. Eski bir basketbol oyuncusu olarak inanmanın nasıl bir başarı getirdiğini bana ilk öğreten dünyanın tanıdığı bir efsane ismin sözleri ile zihnimizde resmedelim.

''Kariyerim boyunca 9000den fazla isabetsiz atış yaptım,

neredeyse 300 maç kaybettim,

26 defa maçı kazanma atışı bana verildi ve kaçırdım,

hayatımda tekrar tekrar başarısız oldum ve işte bu yüzden BAŞARDIM'' Micheal JORDAN

Kırılma noktalarında vazgeçmeden devam etmek inancınızı gerçeğe çevirir...

Henüz yorum yok.