KİŞİSEL GELİŞİM NEDEN SİZDE İŞE YARAMIYOR?

KİŞİSEL GELİŞİM NEDEN SİZDE İŞE YARAMIYOR?

Bilek-Gücüyle-Değil-Düşünce-Düzeyinde-ÇalışmakŞu ana kadar çok sayıda kişisel gelişim kitabı okuyup bir çok tekniği uyguladınız fakat sonuç almadınız mı? Yalnız değilsiniz 🙂 O arkadaşımın hayatında işe yaradı bende olmadı ben onun gibi harika durumlara imza atamadım diyenlerdenseniz kişisel gelişim çukurlarınız var mı bir göz atalım.

Kişisel Gelişim Tekniklerinin işe yaramamasının 3 temel nedeni var:

 

NEDEN 1 – Olumlamalar tek başına hiçbir anlam ifade etmez:

“Ben zenginim”, “Ben başarıyım”, “İdeal ilişkideyim” gibi olumlamalar güzeldir, hoştur fakat tek başına köklü bir değişimde işe yaramazlar. Neden mi? Gelin basit bir örnek ile açıklayalım. Üniversite okumak istiyorsunuz, doğrudan üniversteye gidebilirmisiniz? yoksa öncesinde kendinize yatırım yapmak için çalışmak lise eğitiminizi tamamlamanız mı gerekir.

Evet liseyi bitirerek buna emek vermeniz gerekir. Olumlamalar da eylemsiz tek başına böyledir. Sizi siz yapan inançlarınızı, düşünce sisteminiz değiştirmek istiyorsanız öncelikle sizi bu inançlara yönlendiren kök inancı tespit ederek değişime başlamalısınız. Bilinçaltınızda varolan korkularınız, kaygılarınız varsa eğer önce onları temizlemelisiniz.

ThetaHealing bir bilinçaltı temizleme tekniği olarak tam bu noktada kendini gösterir. Kişi düşüncesine sebep olan inanca ulaşmadan istediği hayatın kapısını aralayamaz. Kök temizliği yapmadan uygulayacağınız olumlamaları bilinçaltınız “Güldürme beni!” diyerek reddedecektir, hatta daha ileri giderek olumlamanızın tam tersi durumu size deneyimletecektir. Bilinçaltınızdaki negatif kayıtlar ThetaHealing ile pozitife çevirildiğindeyse olumlamalar hayatınızda kendini göstermeye başlar. Çünlü siz olumlama ile her “ben başarılıyım” dediğinizde bilinçaltınızda başarısızlık kayıtları varsa ne kadar başarısız olduğunu hatırlatacak olayları ve kişileri size hızla çekecek ve sizin moralinizi ve inancınızı daha da negatifte tutacaktır. Yaşamınız görünmeyen mimarı bilinçaltı ile yönetilir.

 

NEDEN 2 –  Tek başına bir şeyleri hayal etmek onu elde etmenizi sağlamaz:

İmgeleme yapmak kendi bilinçaltınızda dev bir gücü ortaya çıkartır, bir şeyleri inancınızı artırır. Enerjinizi yükseltir. Kendinize güveninizi getirir. Ancak bu durum çalışmadan, adım atmadan, “armut piş, ağzıma düş” durumlarını yaşamanızı sağlayamaz (istisnalar hariç) Çünkü evrende işler aslında tek başına değil birlikte çalışarak isteklerinizi yaşatır. Bu nedenle değişim harekete geçmekle başlar. Değişmeyi kabul etmek bile buna dahil, yeter ki doğru ve bütün uygulayın.

NEDEN 3-  Şu anki durumun kök nedenini anlamadan, harekete geçmeden ve en önemlisi istemeden hiçbir teknik size yardımcı olamaz:

Varolan davranış kalıplarınızın, bilinçaltı kodlamalarınızın altında mutlaka bir neden yatar. Çünkü hiçbir şey nedensiz yere ortaya çıkmaz. Ve en önemlisi o düşünce kalıbınız ya da davranışınız yaşamın bir yerlerinde size büyük kazançları olmuştur. Bizler ThetaHealingde değişim için önce ona sebep etkeni anlar, altındaki nedenleri tespit ederek, danışanın durum ile yüzleşmesini sağladıktan sonra değişim adımına geçeriz. İşte o zaman enerjiler de, evren de size tüm gücüyle destek olacaktır. Bu nedenle durumunuza sebep olan olay-etki-duyguyu tespit edip, yüzleştikten sonra değişime hazır olabilirsiniz.

Neler yapabiliriz?

1. Sizin değişmenize engel olan şeyin ne olduğunu bulun ve onunla yüzleşin.

Kendinize sorular sorarak cevapları bulmanız münkün. Bunu yapmanın en kestirme yolu sorularınızın cevabını yazmaktır. Başlangıçta bu size zor gelebilir, zamanla kendi kendinize pusula olduğunuzu tespit edebilirsiniz.

2. İlerlemek istediğiniz alanı seçin (mutluluk, iş hayatı, aşk hayatı, vs.), o noktadaki pozitif taraflarınızı tespit edin ve odaklanın.

Odaklandığınız şeyi büyütürsünüz, geliştirirsiniz. Kendi başarılarınızı tespit ettikçe bir üst merdivene çıkmak kolay olacaktır. Siz odak noktanız ile enerjiniz değiştirdiğinizde etrafınız panayır alanına dönüşerek işinizi kolaylaştıracaktır. Hedeflerinizi küçük adımlarla arttırın.

Tüm bunları tek başınıza, biraz çaba göstererek uygulayabilirsiniz. Ya da bunun için güvendiğiniz bir ThetaHealer'dan destek de alabilirsiniz.

Fakat hangi yolu seçerseniz seçin  hayatınızın merkezine kurulmaktan vazgeçmeyin.

 

Hatırlayın hayatınızın başrolü sizsiniz ve  “Kişisel gelişim hayal kurma sanatı değil, hayallerinizi gerçekleştirme sanatıdır!”

Sevgiyle...

Henüz yorum yok.