Nedir bu bilinçaltı temizliği?

Nedir bu bilinçaltı temizliği?

Son zamanlarda bilinçaltı temizlik yöntemlerini sıkça duymaya başladınız. Peki nedir bu bilinçaltı? Yaşamımızı nasıl yönetiyor? Daha önceki yazılarımda sıkça bahsetmiştim kelimelerin önemi, enerjimizin hayatımızdaki etki ve bir çok bilgi. Şimdi sıra bilinçaltını direk tanımakta.

DNA’mız ve epigenetik üzerine yaptığı çalışmalarla tanınan Amerikalı Biyolog Profesör Dr. Bruce H. Lipton bilinçaltını şu şekilde tanımlıyor: “Bilinçaltı bir kaset çalar gibidir, kaseti değiştirmediğiniz sürece dinlediğiniz şey değişmeyecektir”. Bu tanıma şimdi biraz daha yakından bakalım.

İnsanın sınırsızlığını çok küçük yaşlarda inandım. Öyle ki her kişinin beyni birbrinden farklı çalışıyor, aynı olayı herkes farklı yorumluyor, en gelişmiş bilgisayarlar bile onun karmaşık ve aynı zamanda çok fonksiyonlu yapısını çözemiyor, sadece tek bir nöron milisaniyeler içinde hangi nöronlara bağlanacağına karar verip 10.000 ayrı nöronla aynı anda bağlantı kurabiliyor. Liseli zamanların biyoloji sevgiside bu yüzdendir 🙂

Diğer taraftan dikkatimi çeken; annemin anlattığı hikayelerlerin  (o bir ebe) benzerliğinin  bilim dergilerinde yer alması oldu. Gerçek ilaç alan hastalar iyileşemiyorken, Plasebo hapı (içinde etken madde bulunmayan ilaç) alan bazı hastaların iyileşmeye başladığını okuyordum. Peki bu nasıl mümkün olabilirdi?

Sıkça okuduğunuz bir bilgi olsa da hatırlatmakta fayda var zihnimizin %12'si bilinçken , %88 bilinçaltındaIceberg-indigo-e1422395538826 oluşuyor. Bu nedenle bizler sık sık buzdağı örneğini kullanarak bilinçaltımızı buzdağının görünmeyen yüzü olduğunu söyleriz. Araştırmalar bize bilinçli zihnimiz saniyede 5-9 veri alabiliyorken, bilinçaltı zihnimiz 3 milyon (!) veri alabildiğini göstermekte. Otobanda gittiğiniz bir yolculuğunuzu hatırlayın; kaç tabela, ağaç geçtiğiniz, ağaçların şekli, yapraklarının rengi ve hatta yolculuktaki çukurlar dahil pek çok detay bilinciniz farkında olmasa da bilinçaltı zihniniz tarafından kayda alınıyor. . Ki tekrar o yolu kullandığınızda o çukuru istemsiz hatırlarız. Tek amacı, sizi bu kayıtlarla hayatta tutmak. Görevleri arasında kalbin kan pompalaması, nefes verip almanız gibi hayati fonksiyonlarınızın olması yanında düşünce, duygu ve hislerinizin tutulmasını da yer alıyor.

Bilinçaltının en önemli ve mucizevi yeteneği gelen tüm verileri sorgusuz kabule geçmesidir. Bilinçli zihnimizin aksine, bilinçaltımızın “imkansız”, “zor”, “ulaşılması güç” kavramları yoktur, çünkü onun için hayal ve gerçek kavramları yoktur.  Devamlı sarf ettiğimiz sözcüklerimiz ve aklımızdan geçirdiğimiz düşüncelerimizle bilinçaltımıza girmeyi başaran her algının, bizim yeni gerçekliğimizi inşa ettiği gerçektir. Eğer “Tüm aksilikler beni bulur” düşüncesine sahipseniz ve bunu devamlı dile getiriyorsanız, aksiliklerin sizi bulacağından emin olabilirsiniz. Diğer yandan düşüncelerinizin hayatınızı istediğiniz yönde etkilemesi de elbette mümkün. Henry Ford’un da dediği gibi “Yapabileceğinizi de düşünseniz, yapamayacağınızı da düşünseniz, haklısınız.”, çünkü  itaatkar bir köle gibi size hizmet ederek sizi her zaman haklı çıkarmak için uğraşacaktır.

Peki bilinçaltı zihnimiz bunu nasıl yapıyor diye sorduğunuzu duyar gibiyim.

Bilinçaltımızdaki negatif blokajları değiştirdiğimizde hayatımızın değişeceği teoride kuantum fiziği deney ve bulgularına dayanıyor. Çünkü kuantum düzleminde yapılan deneyler, modern fiziğin deterministik (önceden bilinebilir, hesaplanabilir) yaklaşımının aksine, ortama gözlemci konduğunda deneyin farklı sonuçlar verdiğini ortaya koyuyor. Yani bizler bilincimizle deneyin sonucuna etki edebiliyoruz. Ne kadar mucizevi bir deney, değil mi? Buradan yola çıkarak bizler kendi hayatımızın gözlemcisi olduğumuza göre düşünce, duygu ve hislerimizin tutulduğu bilinçaltı inançlarımızı değiştirdiğimizde hayatımız ve hayatımızın bize deneyimlettikleri de kesinlikle değişecektir!

Böylece kendi gücünüzü kendi ellerinize alma hakkına sahipsiniz. Bugün bu yazıyı okumaya zaman ayırıyor ve hayatınızda yarattığınız gerçeklikten memnun olmadığınızı düşünüyorsanız, bunları isteklerinizle paralel düşünce ve sözcüklerle değiştirip ilk adımı atabileceğiniz müjdesini vermek istiyorum. ThetaHealing sensları ya da eğitimleriyle bilinçaltı inançlarınızı tespit ettiğinizde daha keyifli ve güçlü yepyeni bir gerçekliği inşa edebilirsiniz.

Hayatınıza hayalinizdeki tüm mucizeleri dahil edebilmeniz dileğiyle…

 

Henüz yorum yok.