KİŞİSEL GELİŞİMİMİZ İÇİN KÜÇÜK ADIMLAR

KİŞİSEL GELİŞİMİMİZ İÇİN KÜÇÜK ADIMLAR

İnsanoğlu olarak her an değişmekte ve gelişmekte olan canlılarız. Bu nedenle kişisel gelişimi kalıplamak yalnızca bir uygulayıcıdan ya da öğreticiden her şeyi beklemek değişime adapte olamamaktır, sürekli bir şeylerden bir başkasından değişim beklemek adım atmamaksa oldukça ütopiktir.

'Nasıl yani' diyenler için hemen konuya açıklık getirelim. Kendinizi geliştirmek her gün devam ve tekrar eden bir süreçtir.

'Aynı şeyi yapıp yapıp farklı sonuç alacağını ummak boşunadır' Albert EINSTEIN

Gelin buna evrenin yasalarıyla göz atalım. Değişim yasası hareket yasasıyla iç içe çalışır. Değiştirdiğiniz bir duygu durumu ile tekrar karşılaştığınızda geçmiş hamlelerinizi yapmak size aynı sonucu getirecektir. Örneğin sizi sürekli 'hayır' diyemediğiniz için mutsuz eden seçimler yapıyorsunuz. Bilinçaltınızda bu blokaj Theta Healing ile değiştirildiğinde bir yakınınızdan hiç haz etmediğiniz bir ortama  davet aldınızda geçmiş alışkanlığınız olan her şeyi sevdikleriniz için kabul etmeniz, yani hayır diyememeniz size kendini hatırlatacaktır. Bir seçim yapmak zorundasınız eski sizi m66d07585d8e91b39065801dce72f17aeutsuz eden alışkanlıklarınız mı?

Değişen sizin yeni tutumumu?

Bence yeni size adım atmanın tam zamanıdır. İç sesinizi dinleyerek hayır demeyi deneyin.

 

Peki nedir bu yasalar?

Çekim yasası, hemen hemen herkes tarafından küçükte olsa bir bilgi sahibi olduğumuz bir yasadır. İyi iyiyi çeker gibi de bilinir.

Hareket yasası, değişim kararınızda net bir tutum sergilemeniz ve bu enerjiyi yaymanızla ama en önemlisi adım atmakla gerçekleşir.

Değişim yasası ise her bireyin özgür iradesiyle seçimleri sonucunda kendini gösterir.

Bu yasalar ne işimize yarar?

Saçınızı, stilinizi ya da düşünce yapınızı değiştirmeye karar verdiniz; bir bilgisayar, kitap ya da tavsiye ile araştırmalara başlarsınız. Ulaştığınız bilgileri harmanlayarak bir seçim yapıp harekete geçersiniz.

Şimdi günlük hayatınızda yasaları ne kadar sık kullandığınızın farkına vardınız mı?

Evinizin dekorasyonundan sıkıldınız şöyle bir etrafa bakıp hayal ettiniz neler değişebilir ve kolları sıvayarak başladınız değişime. Tam oh bitti dediğiniz anda kahvenizi yudumlamaya hazırken sehpanın uzakta kaldığını anlayarak düşündünüz 'eski hali daha mı güzeldi?' derken buldunuz kendinizi çünkü egonuz değişime direnç göstermeye başladı bile. Kalkıp sehpayı yakınlaştırma seçeneği zihninizden çok uzakta kaldı bile tıpkı değişiminiz gibi.

Çünkü değişimi bazen yürekten istesek de harekete geçmeyi çoğu defa istemeyiz mevcut duruma iyi kötü alışmışızdır sonuçta.

Theta healing çalışmaları bu şekilde özetlenebilir. Evrenin yasalarını kullanarak bilinçaltınızda harekete geçmenize engel eski negatif bilgi depolarınız tek tek elden geçirilir ve pozitife dönüştürülür. Bilinçaltının sürekli poztiften yayın yapması hayatınızdaki deneyimleri değiştirir. Burada ki küçük ama büyük etkiye sahip detay ise kişi görüşmelere kendi isteği ve değişme azmi ile gelip bilinçaltı hızla değişse de,  harekete geçme hızı ve şevki aynı oranda olmayabilir. Bu durum kişinin değişim süresini etkiler.

Peki bu sonucu değiştir mi? Hayır ama zamanı uzatabilir.

Görüşmecilerimden aldığım en sık soru

-'Biz bu kalıpları değiştirdik ama kimse (kocam,annem, patronum vs) değişmiyor'

-'Biz bu ilişki yaratımını yaptık ama kimse ilanı aşk etmiyor'

-'Biz para blokajlrımıza baktık ama henüz bir villam olmadı'

Cevap veriyorum 'Harekete geçtiniz mi?'

Eski alışkanlıklarınıza kapılmadan karar almak gibi, istediğiniz ilişki için insanlara şans vermek gibi, yeni insanlar tanımak gibi, nasıl bir ev istiyorsanız biraz etrafa bakmak gibi mesela.

Ne yapacağınızı bilmemek iç sesinize kulaklarınızı kapattığınız anlamına gelir, içinizden geçenler sizi harekete geçirecek enerjidir.

Unutmayın değişim sizinle başlar harekete geçmekle kendini yaşatır. THETA ile tanışın değişiminizi başlatın.

 

Henüz yorum yok.