Kendinize güvenmenin basit kuralları…

Kendinize güvenmenin basit kuralları…

Güven hayatımızın her alanında önemli bir yere sahiptir. Güven duygusu kendine güven ile başlayıp tüm hayatımıza etki eder. Tıpkı taşa atılan bir suyun yayılan dalgaları gibidir.

Peki nasıl gelişir güven duygumuz. Bu yazımızda size kendiniz için basit güven geliştirme tekniklerini anlatmaya çalışacağım.

1.Öncelikle size olumsuz gelen tüm tecrübelerinizi unutun.!

O yüzden ilk adim olarak geçmişteki bütün kötü deneyimleri resetleyin. Beyninizden silin gitsin! 'Bu çok kolay değil' dediğinizi duyar gibiyim. Ancak kolay olduğunu bilin ve ilk adım olarak niyet ederek adım atın. Sonrasında Theta healing nedir? araştırın.

2.Kendinizle iletişiminiz her şeyden önemlidir.!

Kenidinizle iletişiminizi gözden geçirin. “Sen bunu yeneceksin” ve benzeri olumsuz kalıp içeren cümleler kurmaktan sakının. Kendinize iç sesinizle “sen” diyorsanız bu başlı başına bir sorundur. İlk olarak kendinizle, “ben bunu yaparım” seklinde cümlelerle ise başlayın. Bu basit adım ile kelimelerin gücünü kullanmaya zihninizi alıştırın. Unutmayın kelimeler hayatınızın %30-40 oluşturur.

66d07585d8e91b39065801dce72f17ae

3.Eetelmeyin!

Durumları, olayları, işlerinizi ama en önemlisi kendinizi ertelmeyin. Bir şeyi tamamlamamak, yarim bırakmak, basarısız olma korkusuna dayanabilir. “Şu an” yapacağınız ne varsa “hemen simdi”yapın. Küçük notlar alın “yarım” bıraktığınız isler çok fazla mi? Onları tamamlamak güven duygunuzu onure edecektir. Size basit gelen işlerinizde bile bunu uygulayın. Evinizi en son ne zaman kendi zevkinize göre dekore ettiniz. Bu akşam evinize kendi zevkinizce zaman ayırın. Saçınızı kestirmeyi ne zamandır erteliyor musunuz. Hemen gidin kestirin mesela. Kişinin kendine güveni ve güvenmesi anlamına gelen öz güven başarı açısından oldukça önemlidir Hayatınızın kontrolünün sizde olduğunu hiç unutmayın.

4.Kesin olarak istediğiniz şeyin ne olduğunu düşünün.!

Tam olarak neyi, ne kadar, nerede ve nasıl elde etmek istiyorsunuz? Bunu dakikalarca düşünüp, o çok istediğiniz şeye odaklanın. Adrenalinizin arttığını, istediğiniz şeye kavuşmayı “düşünmenin” sizi pozitif bir ruh haline soktuğunu göreceksiniz. Hayal etmek sizi istediğiniz duruma hızlı adımlarla yaklaştırır. Bu maratonda neler sizi korkutuyor bir bakın. Theta ile bu korkulardan kurtulmak mümkün. Unutmayın isterseniz korkulardan uzak kalmanız ve hayallerinizi hayatınıza taşımanız mümkün.

5.Negatif konuşmalardan uzaklaşın!

Arkadaş ortamlarında dertleşmek için başarısızlıklarınızı ve can sıkıntılarınızı anlatmak yerine başarılarınıza odaklanın. Canim, biraz düşünün, sizin hiç başarınız olmadı mi geçmişte. Anlatırken bunu nasıl yaptığınızı yeniden hatırlayacaksınız. Kelimeler gücünü his olarak yansıtacak inanın. Belki de bu yöntem, başka ulaşmak istediğiniz idealleriniz için de ise yarar!

6.Küçük gözlemler yapın!

Basarili ve mutlu insanlar genellikle “Çözüm” odaklı ama daha da önemlisi inançlıdır. Önce kendinize inanın. Bu insanlar yüzde 20 problemlere, yüzde 80 çözümlere odaklanır. Sorunlar siz  “büyüttüğünüz” için büyükler unutmayın. Siz ona “odaklandıkça” o büyüyor, büyüyor ve çözülmez bir hale geliyor. Bu sorunlarda çıkmaza girdiğinizde bir “örnek” bulun. Nasıl çözdüğünüze odaklanın ve o andaki mutluluğunuza.

7.Enerjinizi çoğaltın.!

Çünkü enerji bize sadece fiziksel güç olarak gerekli değildir. Enerji her yerdedir. Gün içindeki enerji sesinize, bakışınıza, görünüşünüze etki eder. Kendinize zaman ayırdığınızda, kendi içinizde huzur yaşadığınızda seremonin ve endorfin hormanlari artacak. Mutlu hissettiğini anlardaki gibi. Siz mutlu olduğunuzda bu her anınıza ve çevrenize yansıyacaktır. Kendinizi “iyi” hissetmek, güne gülümseyebilmek için kendinize zaman ayırmanız önemli. Unutmayın, kendinizden uzak kaldığınızda, adeta benzinsiz bir araba gibisiniz!

Yaşadığınız tecrübelerden elde ettiğiniz negatif düşünce formları bilinçaltınıza yerleşir. Bir düşünün çevrenizde bir çocuğu hayal edin hiç bir amacı olmaksızın ne kadar mutlu ve enerji doludur. Sizlerde bu dünyaya ilk merhaba dediğinizde mutluluk ve umut depolarınız doluydu. Zamanla yaşadıklarınız, karşılaştığınız insanlar, hayat şartlarınız depolarınızı tüketti. Bilinçaltınız sizi korumak için tepkiler ve ön yargılar geliştirdi. İnanın kötü niyetli değildi. Her şey sizi korumak içindi. Bilinçaltımız itaatkar bir köle gibi bize hizmet ettiği için sizi sizden bile korumaya hedef edindi. Kendinize ayıracağınız zamanı para kazanmanız gerektiğine inandırdı, ya da diğer insanları mutlu etmenizin sizi mutlu edeceğine sizi inandırdı. Şimdi değişim zamanı. Nasıl mı? Theta Healing ile bu mümkün.

Anda, hızlı ve kalıcı şekilde bilinçaltı blokajlarınızdan kurtulmak için Theta Healing ile tanışın ve değişiminizi başlatın. Tanışana kadar küçük adımlarla kendinizi her gün şımartın.

Sevgiyle...

 

Henüz yorum yok.