Çekim yasası neden bende işe yaramıyor?

Çekim yasası neden bende işe yaramıyor?

Nedir bu çekim yasası. Evrenin yasaları arasında olan çekim yasası nesnelerin birbirini çekişiyle ilgili Newton yasasıdır. Herkes tarafından pozitif düşün pozitif olsun algısına sahip olan bu bilimsel gerçek nasıl olur da senin hayatında işlemez.

Gerçekten çekim yasasına inanan kişiler için başaramayacakları bir şey olmadığını biliyorum ve buna kesinlikle inanıyorum. Tabi ki işin sırları bu kadar basit değil.

Bir şeyi elde etmenin adımlarını kısaca göz atalım;

1. Ne istediğinizi bilmek ve tanımlamak

2.Tüm olumsuz ve sınırlayıcı inançları temizlemek(Bilinçaltı blokajlarınızdan arınmak)

3.İstediğinize sahip olmanın, onu başarmanın ya da o onunla olmanın nasıl bir şey olacağını hissetmek

4.İç sesinize göre hareket ederken akışa uyum sağlamak ve sonuçların kendilerini size yaşatmalarına izin vermek.

   Yukarıdaki adımları olumsuzluk çukurlarından uzak kalarak gerektiği gibi uygulayabilirseniz isteklerinizi elde etmek mümkün. 'Bu kadar basit mi' Kesinlikle evet bu kadar basit. Peki nedir zor olan?

1.Olumsuz düşünce çukurları

2.Negatif yaklaşan çevre faktörü

3.Geçmişte öğrendiğiniz ya da öğretildiğiniz bilinçaltı blokajlarının enerji yayımı

   Evrende her şey enerjidir. Bu konudan daha önceki yazılarımızla detaylıca bahsetmiştik. Bir bardak kahvede, son model arabada. Eğer kahve bulmak kolay ama araba zor derseniz isteyişi tam olarak özümseyemediğinizin en basit yol göstericisi ile karşı karşıyasınız. İstediğiniz arabada olsa kahvede ikisini de elde etmeniz ayni mekanizma ile çalışır. Oysa kahvenizi her gün buluyorsunuz, çünkü bulacağınızı biliyorsunuz, buna inancınız tam. Son model arabayı bulacağınıza inancınız tam mı? Eğer doğru şekilde istemeyi bilirseniz, kahve de araba da ayni şekilde size gelecektir. Burada püf THETA 1nokta arabayı da bulacağınıza, kahve bulacağınız kadar emin olmanız yada arabayı da kahvenizi istediğiniz tutku ile gereklidir. İkisine sahip olmanın en önemli farkı budur.

       Burada en önemli olan konu insanın istedikleri şeylerin olmasında öncelikle ne istediğini bilmesikendisini sınırlayan düşüncelerden kurtulması  ve akışta kalarak azimli davranılması olduğunu fark etmeniz gereklidir.

      The Secret kitabında( ki bu kitap enerji alanında oldukça faydalıdır) ve filminde eksik olan konular bilinçaltı blokajlarından temizlenmek gereklidir.  “İste,  İsteklerini Sahip Ol” diyor. Evet bu doğru birçok insan bunu başarmış ama her işte olduğu gibi bu işin püf noktaları var. İsteme şekliniz, ruh haliniz ve istediğiniz şeyi elde etmeye olan inancınız yani bilinçaltı kayıtlarınız. Aslında en önemli nokta bilinçaltı kayıtlarınız. Bilinçaltındaki olumsuz kayıtlarınızı değiştirebildiğiniz anda olay bitiyor.

“Bana bir dayanak noktası verin dünya'yı yerinden oynatayım” Arşimet

    İşte çekim yasasının ana noktası da bu,  içinde bulunduğunuz ruh halinizin durumu aslında bilinçaltı kayıtlarınızın yansıması. Bu ana nokta size dünyayı kaldırmanızı sağlayabileceği gibi tam tersi bir olaya da sebep olabilir. Eğer bilinçaltınızda bir şeyi hak etmediğiniz düşünüyorsanız ona sahip olduğunuzda mutlu olamazsınız ki genellikle sahipte olmazsınız. Sürekli bir şeyler peşinde olursunuz ki çekim yasasına ters bu duruma girmiş olursunuz. Ve istiyorum ama olmuyor demeye başlarsınız. Çekim yasası temel dayanaklarından birisi şimdi bulunduğun durumda mutlu olmaktır. Eğer sen şimdi bulunduğun durumda mutlu değilsen ileride elde edeceğin durumda da mutlu olmazsın gerçeği ana dayanak noktasıdır.

        Mutlu ruh haliyle  her istediğin gerçekleşir ama her tarafımızı bir çok olumsuzlukların kuşattığı dünyada bunlarda sıyrılıp sürekli mutlu olmayı nasıl becereceğiz. Bizi mutsuz eden duygulardan nasıl kurtulacağız. Aslında çekim yasasının sırrı burada ikinci adımda; “Tüm olumsuz ve sınırlayıcı inançları temizlemek”   te yatmaktadır.

       Bizi sınırlayan olumsuz ve sınırlayıcı öğeler, bizim bilinçaltı kayıtlarımızdır. Bilincimiz bir hareketi yapacakken bilinçaltına müracaat eder ve  bilinçaltında kayıtlı duruma göre hareket eder. Eğer bilinçaltımızda “Çok gülünce başıma bir şey gelir ” kaydı varsa -ki bu bizim deyimlerimizde var. Bu inan hareketlerimizi kısıtlarız. Ve sonrada yakınmaya başlarız hiçbir şey beni mutlu etmiyor. Tabi etmez sen kendini bacağından bağlamışsın. Ancak ipin uzunluğu kadar alanda hareket edebilirsin. Özgür yaşamak istiyorsan o ipten kurtulman lazım. Yani seni bağlayan olumsuz bilinçaltı kayıtlarından kurtulman.

     Bilinçaltı kayıtlarından kurtulmak için bir çok yöntem mevcut. Ben bilinçaltı kayıtlarımın hayatımı yönlendirdiğini anladıktan sonra olumsuz kayıtlarımı temizlemek için birkaç yöntem üzerinde çalıştım. Bunlardan en etkilisinin Theta Healing olduğunu keşfettim. Ve hatta çalışmakla kalmadım eğitimini alıp yoluma eğitmenlik eğitimi ile devam ettim.

Yıllarca içimde farkına varıp konuşamadığım, dışarıdan gözle görülemeyen ama soğuk yapan bir çok blokajdan theta seanslarım sayesinde kurtuldum sonunda hayal ettiğim hayatı keyifle yaşarken buldum kendimi. Şimdi özlerine yolculuğa çıkan bir çok ruha rehberlik ediyorum. Bilinçaltı frekansları yükseldikçe değişen hayatlarına tanık oluyorum. Sende sürekli tekrarlayan olumsuzluklardan sıkıldıysan kendini yenileme zamanın geldiğine inanıyorsan bu yazı ile değişimini başlat. KORKMA hayatım alt üst olursa diye. Neden mi?

''Neden hayatının altının üstüne gelmesinden korkuyorsun, ya altı üstünden daha güzelse hiç bunu düşündün mü?'' Mevlana

Sevgiyle...

Henüz yorum yok.