Kendinize Güvenin Her An Farkedilin…

Kendinize Güvenin Her An Farkedilin…

Merhabalar, bugün sizlerle öz güvenin temel yapılarını paylaşacağım. Öz güven kişinin kendisi ile olan ilişkisinin ayna yansımasıdır. Bakışınız, duruşunuz ve hatta gülüşünüz ile her an her yerde farkedilmenizin temel sebebi iç beniniz ile olan iletişiminizde saklıdır.

Çevremizde bazı insanlar imrenilecek derecede fark edilir üstelik bunu özel bir çaba sarf etmeden yapar. Eğer bu cümle size çok sinir bozucu geldiyse lütfen yazıyı sakin ve net anlayabileceğiniz bir yerde okuyun, egonuzun oyununa gelerek geçiştirmeyin derim.

Bilinçaltımızda oluşan negatif inançlarımız özgüven eksikliğimizin temel sebebidir. Topluluk karşısında konuşamamak, tartışmada hakkımızı savunamamak, isteklerimizi söylememek ve benzeri her durum görünürde bir sebebi olmasa da bilinçaltı blokajlarından kaynaklanır. Bu blokajlardan ThetaHealing ile kurtulmak mümkün fakat şimdilik bilinçli farkındalığı konuşacağız.

Hepimiz her gün bizlere verilmis 1440tl'yi harcıyoruz. Bu rakam her birimize sunuluyor inanın çünkü günün tamamı 1440 dakikaya sahbiz üstelik bunu nasıl harcayacağımızı yalnızca biz belirliyoruz.

Güzel bir uykudan kalkıp aynadaki yüzünüze gülümsediğinizde ilk seçimi yapıyoruz. Aynadaki bize 'merhaba bugün çok güzelsin' ya da 'ne kadar berbat görünüyorsun' dediğiniz an kalan zamanın gidişatının ilk seçimini yaptınız. Basit gibi görünen fakat etkisi çok büyük olan kelimeleriniz ile enerjinizi yükseltebilir ya da morelinizi bozabilirsiniz. Oysa kimse size güzel ya da çirkiniz diye bir yorumda bulunmadı nedense en yakın arkadaşınız olarak siz kendinize bunu yapmaktan çekinmediniz. Neden seçimi negatiften yana yaptığınızı hiç düşündünüz mü? Çünkü kendiniz ile olan iletişiminiz çevreniz ile olandan daha önemsiz, özgüven doğuştan varolan bir özellik değildir sonradan öğrenilir. Kelimelerin Peki bunu geliştirmek mümkün mü? Evet!!!

Basit bir kaç değişimle özgüveninizi arttırarak içinizdeki ışığı yükseltebilirsiniz. İşte size bir kaç tüyo

Sorun: Kelimelerinizi değiştirin ve içinizdeki mızmızı susturun...

Sürekli kıullandığınız kelimeleri biraz daha yakından inceleyin. Ne kadar sık ama, şunu yapmam lazım kullanıyorsunuz,  tespit edin. 'Ama' sessiz sakin gibi görünen bir yılan gibidir, zehrini sakince zerk eder. Siz kullandıkça bilinçaltınızda ikileme yol açar.

çok seviyorum ama ona bunu anlatamıyorum = sevgimi karşıya geçiremem ve ben suçluyum

güzelim ama saçlarımdan memnun değilim = ben çirkinim ve bu beni mutsuz ediyor sorumlusu saçlarım(yani yine suçlusu benim)

eve gitmem lazım = yetiştirmem gereken bir durum var, geç kaldım-sıkıştım-zorunluyum suçlusu benim.

örnekleri çoğaltmak mümükün.

Bilinçli farkındalık çözümü:

Kötü giden bir durumda tek suçlu kendiniz olmayın, peşin bir hükümle kendinize infaz kararı çıkartmayın. Hatırlayın suçlu siz bile olsanız çözümüde sizde. Yaşanan durum karşısındaki rolünüzü bulun ve hatalı kelimeleri düzelterek başlayın. En önemlisi KENDİNİZİ SEVMEKTEN VAZGEÇMEYİN!

Sorun: Sürekli bir şeyler kaçırıyorum, başkaları benden iyi hissinizi yaşatan dırdırcıyı durudurun...

Sürekli bir şeyleri kaçırma hissi zihnimizde yoğun yer kaplar ve kaygı yaratır. Henüz gerçekliği bile kesin olmayan durumların çözümünü ararken yorgun düşeriz. Bu nedenle çoğu zaman başarılı olacağımız olayları ve durumları bile yok edebiliriz. Oysa başarmak harika bir duygu bir çocuğun apaladığı dönemde attığı ilk adımın heycanını bir düşünün.Fakat özgüveni eksik bireyler başardıklarıyla mutlu olamaz çünkü o başarıda bile bir detayı kaçırmışlardır.

Çözüm:

Her birey bu dünyada kendi deneyimi için var olur. Çevremizdeki bireylerin yaşanlarını izleyerek yalnızca yaşam oyununa seyirci olabiliriz. Seyircilik bazen keyifli olsa da sıkıcı olma ihtimaline sahiptir. Sonuçta hepimiz aynı filmi izleyip farklı yorumlar yapabiliyoruz. Bu nedenle kendi yaşam alanınızda planlamanızı yapın, kıyaslamadan uzak kalarak yalnızca seçimlerinize odaklanıp HAREKETE GEÇİN..

Hatrlayın değişim hareketle başlar.

İnsana özgüven kazandıran en önemli davranışlardan belkide en çok fark yaratanı sabah yüzünüze ilk gülümsediğiniz an kendinizden memnun olmanızdır. Çevrenizden aldığınız pozitif enerjiden çok daha kuvvetli, tüm gününüzü ve hatta hayatınızı etkileme enerjisine sahiptir.

Yaşamınızda en uzun iletişiminiz kendiniz ile olandır bu nedenle siz iç sesiniz ile ahenk içinde hareket ederseniz enerjiniz tüm evreni etkileme gücüne sahip olacaktır.

Hatırlayın, DEĞİŞİM SİZİNLE BAŞLAR...

 

 

Henüz yorum yok.